DEŇ RODINY 2023

Po dvojročnej odmlke, resp. covidovej pauze, sme mohli v našej obci opätovne usporiadať kultúrno–spoločenské podujatie „Deň rodiny 2023“.

Občanmi obľúbená akcia sa uskutočnila dňa 22. júla 2023 v areáli základnej školy v Plavnici.

O 13-tej hodine sme začali programom pre najmenších. Divadlo Ramagu predstavilo trojrozprávku, Minidisco s maskotmi roztancovalo malých aj veľkých. Nadaný akordeonista z našej obce naladil aj staršiu generáciu návštevníkov na ľudovú nôtu.  Pútavé bolo vystúpenie mažoretiek z Prešova, ktoré bolo spojené so školou mažoretiek, kde si návštevníci podujatia, a to nielen tí najmenší, vyskúšali gymnastické cviky, žonglovanie s paličkou a naučili sa správne držať telo pri tomto fyzicky náročnom športe. Duchovný príhovor kňaza Petra Iľka prilákal nie len Plavničanov, ale aj množstvo hostí z okolitých dedín. Spoločne sme si zaspievali pri folklórnom vystúpení súboru Plavčanka a Veršok, skupina Galaxis nám pripomenula staré známe hity M.  Žbirku. Pred vystúpením skupiny PROMILE, ktorá roztancovala pod pódiom najmä „násťročných“ sme sa dočkali bohatej tomboly, v ktorej vyžrebovaní získali hodnotné ceny. Aj touto cestou sa preto chceme sponzorom poďakovať za zaujímavé a praktické dary, ktoré venovali do tomboly.   

Pre deti bolo počas celého dňa pripravených množstvo atrakcií – maľovanie na tvár, skákací hrad, maskoti Mickey a Minnie s ktorými bolo možné sa odfotiť, ale aj súťažná  hasičská trať či penová šou, ktorú pripravili dobrovoľníci z DHZ Plavnica. Pre adrenalínových nadšencov bol pripravený žeriav, ktorým bolo možné sa vyviesť do výšky 40 metrov a vidieť tak celú Plavnicu ako na dlani.

Návštevníci podujatia si mohli počas celého dňa pochutnať na výbornom guľáši, cukrovej vate, popcorne či langošoch.

Deň rodiny aj tento rok považujeme za vydarenú akciu. Stretla sa na nej cca 1000-ka návštevníkov,  vrátane 20 dobrovoľníkov, členov JDS, DHZ a zamestnancov obce, ktorí dopomohli k bezproblémovému priebehu akcie, za čo im patrí veľké a úprimné „ĎAKUJEM“!

Projekt finančne podporil Prešovský samosprávny kraj a Obec Plavnica.

  

Video záznam z akcie:

https://www.youtube.com/watch?v=mKjHLx6yzDw&ab_channel=Ing.Luk%C3%A1%C5%A1Faber

 

           Fotografie môžete nájsť kliknutím na tento link: 

          https://www.plavnica.sk/album/den-rodiny-2023/

 

 

 

 

 

 

K stiahnutiu

  • PSK Súbor jpg - (167.07 kB)
  • Program Súbor jpg - (936.63 kB)
Publikované: 24.7.2023 | Aktualizácia: 25.9.2023 | Zobrazené: 815
Nastavenia cookies