Deň rodiny 2018

26. 08. 2018 sa na parkovisku pred Kostolom Sedembolestnej Panny Márie uskutočnila už po siedmykrát akcia s názvom: DEŇ RODINY 2018

Program sa začal o 10:30 svätou omšou, ktorú celebroval Tomáš Gorazd Plavnický, po omši nasledoval spoločný obed, už tradične sa podával guľáš.

Aj napriek chladnému počasiu program pokračoval vystúpením detského folklórneho súboru z Plavnice, potom nasledovala zábavná show Uja Ľuba. Deti sa zabávali tancom, v publiku vytvorili živý vláčik a za odmenu im ujo Ľubo pripravil cukríkový dážď.

Pre deti počas dňa boli pripravené atrakcie: skákací hrad, maľovanie na tvár, eRko tance, cukrová vata a rôzne súťaže.

Veľmi zaujímavým bolo vystúpenie sokoliarov. Zážitkom pre divákov bola možnosť podržať si sokola na ruke a odfotiť sa s ním.

Ľudové tradície a zvyky nám predstavil folklórny súbor Jablonečka. SVEDECTVO – pod týmto názvom sa niesla poučná prednáška pre celú rodinu.  Súbor JDS Plavnica vystúpil s plavnickými pesničkami, po nich nasledovala ľudová hudba Maradaš. O skvelú zábavu sa postarala hudobná skupina Traky. Obecenstvo zabavili vtipmi a východniarskou zábavou. Zlatým klincom programu bola očakávaná tombola, ceny do nej venovali miestni podnikatelia a sponzori. Celodenný program uzavrela gospelová kapela eSPé.

Za úspešný priebeh podujatia Deň rodiny 2018 môžeme poďakovať 20 - tim dobrovoľníkom, ktorí sa postarali o organizáciu celodenného programu.    

Projekt finančne podporili: Prešovský samosprávny kraj, Obec Plavnica a miestni podnikatelia.

 

Fotografie z akcie si môžete pozrieť tu:

http://www.plavnica.sk/album/den-rodiny-2018/