Vyjadrenie FK Plavnica

 

Vážení športoví priatelia, milá futbalová obec.

Zaiste u Vás v nedávnej dobe zarezonoval fakt, že sme naše seniorské družstvo prihlásili v nadchádzajúcej sezóne do V. ligy Šarišskej. Preto dovoľte, aby som Vám v mene starostu obce a manažéra klubu ozrejmil dôvody, ktoré nás k tomu viedli. Seniorské družstvo FK Družstevník Plavnica pôsobilo ostatných 8 futbalových sezón v najvyššej regionálnej súťaži, v III. Lige Východ. Myslím, že pre obec s takmer 1.700 obyvateľmi je to veľmi pekný úspech. Dodnes nás toto pôsobenie stálo množstvo námahy a kopec práce. V danom období sme zažili veľa pekných chvíľ a mali sme skutočne radosť z toho, čo robíme a čo nás baví. Robili sme samotnej obci skvelú reklamu a naši fanúšikovia na nás boli právom hrdí. Bohužiaľ, od začiatku roka 2020 sa celý svet začal zmietať v pandémii, alebo takzvanej "koronakríze". Šport a futbal to taktiež neobišlo. Podpora futbalu a hľadanie financií, ktoré boli a sú nevyhnutné na pokrytie nákladov, sa získavajú čoraz náročnejšie. Sponzorov, ktorých v našom okolí veľa niet a ktorí doteraz podporovali náš klub sa k nemu chrbtom neotočili, no už ho nemôžu podporovať v takej miere, ako doteraz. Obec má stanovený rozpočet a futbal v obci už vo väčšej miere dotovať nedokáže. Do ďalšej treťoligovej sezóny by sme museli doplniť káder o viacerých hotových futbalistov. V našom regióne trpíme práve nedostatkom hráčov a naši domáci hráči, kvôli pracovným povinnostiam, nemajú dostatok času na plnohodnotný tréningový proces. Preto sme sa na členskej schôdzi, konanej dňa 19.6.2021, rozhodli tak, že “A” mužstvo prihlásime do V. ligy Šarišskej. Je to nepopulárny krok a verte, že nás to všetkých veľmi mrzí. No musíme sa prikrývať takou perinou, na akú máme.

Budem úprimný. Mali sme ponuky na zlúčenie klubov, čo by po ukončení sezóny viedlo k zániku nielen nášho seniorského tímu, ale aj všetkých siedmich mládežníckych družstiev. No ja ako rodený Plavničan nemám srdce na to, aby klub zmizol z futbalovej mapy, a tak zanikla bohatá, sedemdesiatročná futbalová história. To, že seniorský klub prihlasujeme o dve ligy nižšie neznamená, že futbal v Plavnici končí. O to viac zodpovednejšie a kvalitnejšie sa budeme snažiť pracovať s našou mládežou, ktorá je naša budúcnosť.

Chcel by som sa týmto poďakovať všetkým našim fanúšikom, ktorí za nami stáli a stoja aj v týchto ťažkých časoch a neľahkých rozhodnutiach. Chcem ich uistiť, že aj v nižšej súťaži im budeme chcieť robiť výbornými výkonmi radosť. Rovnako by som sa chcel poďakovať doterajšiemu výboru na čele s prezidentom Jánom Soleckým. Všetkým našim sponzorom a v neposlednom rade obecnému zastupiteľstvu za finančnú pomoc bez ktorej by sme nemohli účinkovať v žiadnej súťaži. Novému výboru na čele s Jánom Kuľandom prajem veľa šťastia, úspechov a trpezlivosti v tak ťažkej dobe, aká teraz prišla.

 

S úctou a pozdravom,

Rastislav Grich

Publikované: 28.6.2021 | Aktualizácia: 28.6.2021 | Zobrazené: 250